Aktualności

Błękitny Marsz już 6 kwietnia

Dzień 2 kwietnia ustanowiony został przez ONZ Światowym Dniem Świadomości Autyzmu. Z tej okazji nasze przedszkole, jako lider integracji w Słupsku organizuje po raz piąty BŁĘKITNY MARSZ ulicami osiedla Batorego.

Impreza ta odbędzie się 6 kwietnia 2018 r.

Do udziału w wydarzeniu serdecznie zapraszamy wychowanków naszego przedszkola, dzieci z Przedszkoli Miejskich nr 15, 23, 24, a także uczniów sąsiadującej z nami SP nr 4 z Oddziałami Integracyjnymi, młodzież z Zespołu Szkół Agrotechnicznych oraz słuchaczy Uniwersytetu III Wieku.

W geście solidarności z osobami autystycznymi będziemy mieć ze sobą niebieskie elementy dekoracyjne – balony, kwiaty, czapeczki.

W trakcie marszu uczestnicy rozdadzą napotkanym przechodniom ulotki informacyjne o autyzmie (objawach, metodach terapii). Liczymy, że dzięki tej akcji uświadamiającej społeczeństwu problem autyzmu, ludzie otworzą się na inność autystów i staną się bardziej wyrozumiali oraz życzliwi dla nich. Człowiek boi się zjawisk tajemniczych, nieznanych, skomplikowanych, dlatego właśnie temat autyzmu należy wyjaśniać, przybliżać, "oswajać".